EKONOMICKÉ ZPRÁVY


Cena emisních povolenek v EU kvůli útlumu v průmyslu klesla pod 72 eur za tunu
1. Cena emisních povolenek v EU kvůli útlumu v průmyslu klesla pod 72 eur za tunu
Londýn 5. prosince (ČTK) - Cena emisních povolenek v Evropské unii zrychluje pokles, dnes po poledni ztrácela zhruba pět procent pod 72 eur (1755 Kč) za tunu. Nachází se tak nejníže za více než rok, ukazují statistiky.
Moody's zhoršila výhled úvěrového ratingu Číny ze stabilního na negativní
2. Moody's zhoršila výhled úvěrového ratingu Číny ze stabilního na negativní
Peking/Singapur 5. prosince (ČTK) - Americká ratingová agentura Moody's Investors Service zhoršila výhled ratingu Číny ze stabilního na negativní. To znamená, že by v dohledné době mohla snížit i samotný rating.
3. Průzkum: Tuzemští dolaroví milionáři se stále častěji stávají investory
Praha 5. prosince (ČTK) - Tuzemští dolaroví milionáři se stále častěji stávají investory. Investice totiž představují hlavní zdroj jejich bohatství. Do budoucna hledí s optimismem. Vyplývá to z výsledků 13.
4. Fuchs vede spojené on-line srovnávače Srovnejto.cz, Klik.cz a ePojisteni.cz
Praha 4. prosince (ČTK) - Novým generálním ředitelem nově spojených on-line srovnávačů Srovnejto.cz, Klik.cz a ePojisteni.cz je od prosince zakladatel Klik.cz Andrew Fuchs. Bauer Media Group a Netrisk Group spojily své on-line srovnávače finančních služeb v šesti zemích střední a východní Evropy.
Cena zlata přechodně vystoupila na rekord, přesáhla 2100 dolarů za troyskou unci
5. Cena zlata přechodně vystoupila na rekord, přesáhla 2100 dolarů za troyskou unci
Londýn/Praha 4. prosince (ČTK) - Cena zlata se dnes brzy ráno dostala na rekordních více než 2100 dolarů (46.985 Kč) za troyskou unci (oz; 31,1 gramu), než zisky po poledni odevzdala. K růstu podle analytiků přispívá očekávání, že americká centrální banka (Fed) už začátkem příštího roku přistoupí ke snížení základních úrokových sazeb.
6. Inflace v Turecku v listopadu vzrostla k 62 procentům, dražší je hlavně bydlení
Ankara/Istanbul 4. prosince (ČTK) - Míra inflace v Turecku v listopadu obnovila růst a dostala se na 61,98 procenta, což je letošní maximum. Ve své zprávě to dnes uvedl turecký statistický úřad. V říjnu byla inflace na 61,4 procenta a nepatrně se snížila z 61,5 procenta v září.
7. Analytici: Reálná kupní síla Čechů se snížila na úroveň roku 2018
Praha 4. prosince (ČTK) - Reálná kupní síla Čechů se snížila na úroveň ze začátku roku 2018. Shodují se na tom analytici při hodnocení vývoje mezd, které se podle Českého statistického úřadu ve třetím čtvrtletí meziročně nominálně zvýšily o 7,1 procenta, při započítání inflace ale klesly o 0,8 procenta.
8. S.A.B. Aerospace loni zvýšila tržby o 70 procent na 185 milionů korun
Brno 3. prosince (ČTK) - Brněnská společnost S.A.B. Aerospace, která se specializuje na kosmický průmysl, loni zvýšila tržby na 185 milionů korun, což představuje růst o 70 procent. Po ztrátě vykázané v roce 2021 se firma dostala do zisku 8,6 milionu korun.
9. Ceny komodit na trzích letos většinou klesly, jejich index odepsal 8,5 procenta
New York/Praha 3. prosince (ČTK) - Ceny komodit na světových trzích letos většinou klesly, o desítky procent zlevnil plyn, elektřina, nikl, kukuřice či pšenice. Naopak výrazně zdražilo zlato, cukr nebo kakao.
10. Analytici: Průměrná mzda v Česku ve třetím čtvrtletí reálně klesla
Praha 3. prosince (ČTK) - Průměrná mzda v Česku ve třetím čtvrtletí v reálném vyjádření opět poklesla, stalo se to osmý kvartál v řadě. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Nominálně sice mzdy meziročně rostou, jejich zvyšování ale stále nepokrývá vysokou inflaci.
Cena zlata se po vystoupení šéfa Fedu Powella vyšplhala na rekord
11. Cena zlata se po vystoupení šéfa Fedu Powella vyšplhala na rekord
Londýn 1. prosince (ČTK) - Cena zlata dnes vystoupala na rekord, vyšplhala se na 2075,41 USD (zhruba 46.350 Kč) za troyskou unci (31,1 gramu). Přispělo k tomu vystoupení šéfa americké centrální banky (Fed) Jeroma Powella, který utvrdil očekávání, že banka skončila se zvyšováním úrokových sazeb a mohla by je začít snižovat.
12. Útlum ekonomiky ve třetím čtvrtletí byl výraznější, než čekala ČNB
Praha 1. prosince (ČTK) - Útlum ekonomiky ve třetím čtvrtletí byl silnější, než předpokládala Česká národní banka (ČNB) ve své listopadové prognóze. Hrubý domácí produkt (HDP) meziročně klesl o 0,7 procenta, když ČNB čekala pokles o 0,6 procenta.
EKONOMIKA BURZY FINANCE POLITIKA KULTURA VÍRA KRIMI MAGAZÍN
Argor Heraeus
Argor
Heraeus
Kinebar
Kinebat
s hologramem
Pamp
PAMP
Munze Osterreich
Münze
Österreich
Mám rád ZLATOVNA .CZ
ODEBÍREJTE ZPRAVODAJ
Je zdarma. Zasíláme upozornění, které jsou pro vás důležité. Vaše schránka bude obsahovat vždy klíčové informace. Ve svém mobilním zařízení budete mít k novinkám přístup kdekoliv budete. S námi budete mít rychle přehled o všem co se děje. Náš zpravodaj odebírá 60.000 investorů v Čechách i na Slovensku. Zařaďte se mezi ně. Odběr lze kdykoliv odhlásit.
Zlatovna.cz - Velkoobchod s investičním zlatem. Investiční zlato. Zlaté investiční mince. Zlaté investiční slitky. Stříbrné investiční mince. Stříbrné investiční slitky. Limitované ražby a medaile Pražské mincovny. Mince ČNB a NBS. ©2011-2023 Zlatovna a.s.

RESPEKTUJEME VAŠE SOUKROMÍ.

Tyto stránky upravujeme pro vaše individuální požadavky pomocí cookies. Jsou bezpečné, bezplatné a umožňují nám 'ladit' tyto stránky a nabízet ve slevě zboží dle vašich osobních preferencí. K jejich použití je vyžadován váš souhlas. Více podrobností se dozvíte na stránce cookies ...