+ 420 545 222 800
Zlatovna Zlato Zprávy Aktuálně

Aktuálně

Aktuální cena zlata o hmotnosti 1 Oz /unce/
fyzicky nealokovaného je v USD nyní
2020,3 $
Kurz USD: 22,26 Kč (ČNB).
Aktuální cena stříbra o hmotnosti 1 Oz /unce/
fyzicky nealokovaného je v USD nyní
24,7 $
Stříbrné mince a slitky jsou zatíženy DPH 21%.
Cena zlata na komoditní burze je frekventovaně zmiňovanou cenou v médiích i statistikách. V hodnotě zlata se odráží globální ekonomická a bezpečnostní situace jako v zrcadle. Obchody se zlatem probíhají 24 hodin denně na burzách po celém světě. Mezi klíčové komoditní burzy patří Londýn v Evropě, New York v Americe, Hong Kong v Asii a Sydney v Austrálii. Okamžitá (tzv. spotová) cena je referenční pro všechny navazující obchody se zlatem. Její hodnota se obvykle vyjadřuje v amerických dolarech (USD) a troyských uncích (Oz). Vedle spotové ceny se často můžeme setkat i s tzv. Londýnským fixem. Existuje dopolední a odpolední fix. 'Býčí trend' vyjadřuje období růstu ceny zlata. 'Medvědí trend' období jeho poklesu. Volatilita označuje neustálou změnu (vrtkavost) ceny. Do ceny vyjádřené v českých korunách (CZK) se promítá kurz měnového páru CZK/USD. Obecně platí, že posilující koruna cenu zlata zlevňuje. A naopak. Proto se může stát, že zatímco na grafech cena zlata klesá, na pultech obchodů naopak roste. Stále platí, že hovoříme o ceně tzv. fyzicky nealokovaného zlata, tedy zlata virtuálního, abstraktního, s nímž můžete obchodovat pomocí elektronických aplikací aniž byste jej kdy drželi ve svých rukou. Cena fyzicky alokovaného zlata je vždy vyšší. Je navýšena o výši produkčních a distribučních nákladů rafinérií, které zlato zpracovávají a vyrábí z něj slitky (cihly) nebo mince. K získání jediné unce ryzího zlata je přitom zapotřebí týden práce jednoho horníka, 6350 litrů vody, dávka elektřiny, která by průměrné domácnosti vystačila deset dnů, 86125 krychlových metrů stlačeného vzduchu a množství chemikálií jako je kyanid, různé kyseliny, olovo, borax, vápno. Toto navýšení pokrývající výrobní náklady se nazývá premium. Česky přirážka. Vyšší cena fyzického zlata vám však zároveň přináší vyšší bezpečí vaší investice do tohoto drahého kovu a nezpochybnitelnou jistotu držení zlata. To je podstatné.
Média: Tajemník ruské bezpečnostní rady nařídil přípravu mobilizace ekonomiky
Moskva 16. listopadu (ČTK) - Jeden z nejvlivnějších spolupracovníků ruského prezidenta Nikolaj Patrušev dnes nařídil gubernátorům ruských regionů a náčelníkům federálních úřadů, aby se připravovali na mobilizaci ekonomiky, napsal dnes server The Moscow Times a připomněl dřívější Patruševovy výzvy k soběstačnosti Ruska, připomínající Severní Koreu.
Itálie zakázala prodej a výrobu masa kultivovaného v laboratoři, hrozí pokutami
Řím 16. listopadu (ČTK) - Italský parlament dnes schválil návrh zákona, který zakazuje výrobu a prodej umělého masa.
Studie: Evropská střední třída zaznamenala zhoršení životního standardu
Praha 16. listopadu (ČTK) - Evropská střední třída zaznamenala v posledních dvou letech zhoršení životního standardu a obává se, že tento trend bude v dalších letech pokračovat.
Ekonom: Pětina nákladů na léčbu v ČR jde na nemoci srdce a cév
Praha 16. listopadu (ČTK) - Pětina nákladů českého zdravotnictví jde na léčbu nemocí srdce a cév. Vyplývá to analýzy Centra ekonomických a tržních analýz (CETA) pro Asociaci inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP).
Národní knihovna nabízí v digitální formě 170.000 historických dokumentů
Praha 16. listopadu (ČTK) - Národní knihovna (NK) v mezinárodní digitální knihovně pro historické dokumenty Manuscriptorium nabízí přes 60 milionů obrazů a 170.000 digitalizovaných dokumentů.
Čínský průmysl a maloobchod vzrostl více, než se čekalo, dál ale hrozí deflace
Peking 15. listopadu (ČTK) - Průmyslová výroba v Číně a tržby maloobchodu v říjnu meziročně zrychlily růst.
Japonská ekonomika ve třetím čtvrtletí prudce klesla, sílí hrozba recese
Tokio 15. listopadu (ČTK) - Japonská ekonomika ve třetím čtvrtletí klesla v celoročním přepočtu o 2,1 procenta, což je mnohem více, než se čekalo.
EKONOMIKA BURZY FINANCE POLITIKA KULTURA VÍRA KRIMI MAGAZÍN
V kauze dopravních zakázek v Olomouckém kraji bylo obviněno 13 lidí
Olomouc 14. listopadu (ČTK) - Policisté obvinili v kauze nezákonného ovlivňování veřejných zakázek pro dopravní stavby v Olomouckém kraji 13 lidí.
V pražském ČVUT se dnes otevřelo tréninkové centrum pro simulované vesmírné mise
Praha 14. listopadu (ČTK) - V kampusu univerzity Českého vysokého učení technického (ČVUT) dnes otevřeli tréninkové a výzkumné centrum pro simulované vesmírné mise.
Stát zřejmě bude dál vyplácet rybářům náhrady za škody způsobené kormorány
Praha 14. listopadu (ČTK) - Stát zřejmě bude i v příštích třech letech vyplácet rybářům náhrady za škody, které jim na rybách způsobili kormoráni.
Nepál zakázal TikTok, protože údajně narušuje společenskou harmonii
Káthmándú 14. listopadu (ČTK) - Nepál zakázal čínskou mobilní aplikaci a sociální síť TikTok, protože její obsah "narušoval sociální harmonii", informoval dnes zpravodajský server BBC News.
ČSSZ: Počet podnikatelů v ČR letos stoupl o 27.000 na rekordních 1,131 milionu
Praha 14. listopadu (ČTK) - Počet podnikatelů v Česku, kteří si samostatnou výdělečnou činností skutečně vydělávají, stoupl za tři čtvrtletí letošního roku o 27.000 na rekordních 1,131 milionu.
Skupina senátorů chce ústavně zakotvit právo občanů být off-line
Praha 14. listopadu (ČTK) - Skupina 17 senátorů chce do Listiny základních práv a svobod zakotvit právo být osvobozen od povinného využívání digitálních prostředků.
Německo předalo Ukrajině deset tanků a další výzbroj a munici
Kyjev 14. listopadu (ČTK) - Německo předalo Ukrajině další balík vojenské pomoci, který obsahuje mimo jiné deset tanků Leopard 1A5, vozidla, drony a více než milion nábojů.
Ve Velehradě se chystá další ročník soutěže a výstavy mešních a košer vín
Ve Velehradě se chystá další ročník soutěže a výstavy mešních a košer vín
Na podporu dostavby varhan ve svatovítské katedrále vystoupí 200 účinkujících
Na podporu dostavby varhan ve svatovítské katedrále vystoupí 200 účinkujících
Německá páteřní vodíková síť bude mít do roku 2032 podle ministra 9700 kilometrů
Německá páteřní vodíková síť bude mít do roku 2032 podle ministra 9700 kilometrů
Průzkum: Vánoce budou podle 71 procent českých domácností stát do 15.000 Kč
Průzkum: Vánoce budou podle 71 procent českých domácností stát do 15.000 Kč
Mám rád ZLATOVNA .CZ
ODEBÍREJTE ZPRAVODAJ
Je zdarma. Zasíláme upozornění, které jsou pro vás důležité. Vaše schránka bude obsahovat vždy klíčové informace. Ve svém mobilním zařízení budete mít k novinkám přístup kdekoliv budete. S námi budete mít rychle přehled o všem co se děje. Náš zpravodaj odebírá 60.000 investorů v Čechách i na Slovensku. Zařaďte se mezi ně. Odběr lze kdykoliv odhlásit.
Zlatovna.cz - Velkoobchod s investičním zlatem. Investiční zlato. Zlaté investiční mince. Zlaté investiční slitky. Stříbrné investiční mince. Stříbrné investiční slitky. Limitované ražby a medaile Pražské mincovny. Mince ČNB a NBS. ©2011-2023 Zlatovna a.s.

RESPEKTUJEME VAŠE SOUKROMÍ.

Tyto stránky upravujeme pro vaše individuální požadavky pomocí cookies. Jsou bezpečné, bezplatné a umožňují nám 'ladit' tyto stránky a nabízet ve slevě zboží dle vašich osobních preferencí. K jejich použití je vyžadován váš souhlas. Více podrobností se dozvíte na stránce cookies ...